Havermoutkoekjes

Voor onverwachts bezoek of gewoon als koekje bij de thee zijn deze havermoutkoekjes perfect. Gooi alles in een mengkom, meng en bak ze in 20 minuutjes gaar. Nog even laten afkoelen, want anders vallen ze uit elkaar, dus dat is een duidelijke boodschap als je hongerige huisgenoten op de geur afkomen! Sinds de kinderen klein waren probeer ik vaak iets te bakken i.p.v. kant en klare koeken te kopen. Het is leuk om te doen en je weet tenminste precies wat ze binnen krijgen. Nu het pubers zijn de eigen baksels nog steeds welkom, maar valt het iets minder in de hand te houden dat er toch af en toe een pak een koekjes naar binnen verdwijnt. Maar ja de basis is tenminste gelegd!


Ingrediënten

Naturel

  • 200 gram havermout  (glütenvrije havermout indien wenselijk)
  • 1 tl bakpoeder
  • 100 gram zachte boter 
  • 60 gram rietsuiker 
  • 1/2 tl zout 
  • 2 el honing 
  • 4 eetlepels water 

Met pindakaas

  • 200 g havermout 
  • 50 g pindakaas
  • 1 tl bakpoeder
  • 100 gram zachte boter 
  • 50 gram rietsuiker 
  • 1/2 tl zout 
  • 1 el ahornsiroop of honing 
  • 2 eetlepels water 

Bereidingswijze

  1. Zet de oven op 175°C en leg een bakblik klaar met bakpapier er op.
  2. Meng alle ingrediënten in een kom en maak er kleine balletjes van circa 3-4 cm doorsnee (bijv. met een ijslepel). Leg de balletjes op de bakplaat en druk platter tot circa 1 cm met de achterkant van een lepel.
  3. Bak ze in het midden van de oven in 20 minuten mooi goudbruin en laat ze dan even op een rek afkoelen, anders vallen ze uit elkaar!

Meer recepten om te ontdekken:

4 gedachtes over “Havermoutkoekjes

  1. Pingback: Pindakaas- en jam Flapjacks | Smaken van Karmijn

  2. Pingback: Rocky Road | Smaken van Karmijn

  3. Pingback: Appel kaneel muffins | Smaken van Karmijn

  4. Pingback: Plaatkoek van haver en fruit | Smaken van Karmijn

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.