Ga terug
Printen karmijnls's avatarkarmijnls

Basisrecept wafels & pancakes

Heerlijk met vers fruit of zelfgemaakte compôte en een beetje mascarpone. Ik maak ze met havermeel en gebruik hetzelfde recept voor wafels en pancakes. Dat scheelt weer onthouden!
Kook modus

Notities

 

circa 6-8 wafels (afhankelijk van je wafelijzer) en 12 pancakes | bereiding 30 min

Ingrediënten

  • 75 g (of 1/2 cup) boekweitmeel of tarwemeel
  • 75 g (of 3/4 cup) havermeel
  • 1 1/4 tl bakpoeder
  • 1/2 tl zuiveringszout/baksoda
  • 1/4 tl zout
  • 250ml (1 1/4 cup) karnemelk (of plantaardige melk, maar doe er dan ook 2 el citroensap bij)
  • 40g (4 el of 1/4 cup) gesmolten boter of eventueel kokosolie
  • 2 ei middelgroot
  • Olie of boter om in te bakken

Extra ingrediënten zoete variant:

  • 1 el suiker/palmsuiker/kokosbloemsuiker
  • 1/4 tl kaneel
  • Serveertips: vers fruit bijvoorbeeld bessen, aardbeien, frambozen, kersen of een saus of jam daar van. Ahornsiroop, slagroom, mascarpone of cream cheese en eventueel nootjes.

Extra ingrediënten hartige variant:

  • 40 g geraspte kaas (bijv. geitenkaas, oude kaas, parmezaan of gruyère)
  • handje fijngesneden kruiden (bijv. bieslook en/of peterselie)
  • snuf kruidenzout
  • paar draaitjes verse peper
  • snufje verse nootmuskaat
  • Serveertips: tomaat, rucola of waterkers, cream cheese met verse kruiden, vis (op foto gebruik ik gerookte makreel voor de goede vetten!), gerookte zalm of parmaham....ontelbaar veel mogelijkheden.

Bereiding

Benodigheden: weegschaal of maatcups, grote beslagkom, kleine mengbeker, maatlepels, maatcups (eventueel), pollepel, sauslepel, bakkwast, spatel, wafelijzer voor wafels en anti-aanbak koekenpan voor pancakes.
  1. Smelt de boter au bain marie of in de magnetron en laat een beetje afkoelen.
  2. Weeg alle droge ingrediënten af in een grote beslagkom en roer goed door elkaar met een garde, zodat het goed gemengd is en er geen klontjes in zitten.
  3. Voeg de natte ingrediënten samen in een (schenk)kom en roer ook deze goed door elkaar met een vork.
  4. Voeg al roerend met de garde de natte door de droge ingrediënten tot ze goed gemengd zijn, Zet het beslag even 10 minuutjes apart, er wat bubbeltjes in komen en het wat dikker wordt.
  5. Zet het wafelijzer aan op de middenstand en laat goed heet worden. En bij pancakes zet je een goede anti-aanbakpan op middelhoog vuur en zet boter of kokosolie klaar om zo in te bakken.
  6. Wafels: Vet het wafelijzer in met olie of boter en schep een sauslepel met beslag in het midden van de vorm. Doe de deksel dicht en wacht totdat de stoom minder wordt en de buitenkant van de wafel knapperig aanvoelt. Haal de wafel er uit en laat op een rooster even afkoelen en opkrispen. Wanneer je ze achter elkaar bakt, zorg dan dat je ze niet meteen stapelt, want dan blijven ze niet knapperig. Pancakes: wanneer de pan heet is smelt je een klein klontje boter of kokosolie in de pan en bak je 2 of 3 pancakes tegelijk. Zodra er bijna geen beslag op de bovenkant te zien is, draai je ze voorzichtig om met een spatel om ze nog even aan de andere kant te bakken. De pancakes kun je opstapelen zodra je ze klaar zijn.
  7. Bereid je toppings voor! Dus maak je fruit schoon, rooster de nootjes, roer de roomkaas of mascarpone los, afhankelijk van wat je er op wilt doen.
  8. Leg de wafel of pancake op een bord en versier met de topping!